MX23RW : Saturday, July 31 12:24:02| >> :300:86500:86500:

Stats Centre

Belarusian Premier League Form Guide

TeamLast Six (oldest first)PTS
1
    0
      2
        0
          3
            0
              4BATE Borisov
                0
                  5Dinamo Brest
                    0
                      6Dinamo Minsk
                        0
                          7Energetik-BGU
                            0
                              8FC Minsk
                                0
                                  9Isloch
                                    0
                                      10Neman
                                        0
                                          11Rukh Brest
                                            0
                                              12Shakhtyor Soligorsk
                                                0
                                                  13Slavia Mozyr
                                                    0
                                                      14Slutsk
                                                        0
                                                          15Torpedo-BelAZ
                                                            0
                                                              16Vitebsk
                                                                0

                                                                  Home Guide

                                                                  TeamLast Six (oldest first)PTS
                                                                  1
                                                                    0
                                                                    2
                                                                      0
                                                                      3
                                                                        0
                                                                        4BATE
                                                                          0
                                                                          5Dinamo Brest
                                                                            0
                                                                            6Dinamo Minsk
                                                                              0
                                                                              7Energetik-BGU
                                                                                0
                                                                                8FC Minsk
                                                                                  0
                                                                                  9Isloch
                                                                                    0
                                                                                    10Neman
                                                                                      0
                                                                                      11Rukh Brest
                                                                                        0
                                                                                        12Soligorsk
                                                                                          0
                                                                                          13Slavia Mozyr
                                                                                            0
                                                                                            14Slutsk
                                                                                              0
                                                                                              15Torpedo-BelAZ
                                                                                                0
                                                                                                16Vitebsk
                                                                                                  0

                                                                                                  Away Guide

                                                                                                  TeamLast Six (oldest first)PTS
                                                                                                  1
                                                                                                    0
                                                                                                    2
                                                                                                      0
                                                                                                      3
                                                                                                        0
                                                                                                        4BATE
                                                                                                          0
                                                                                                          5Dinamo Brest
                                                                                                            0
                                                                                                            6Dinamo Minsk
                                                                                                              0
                                                                                                              7Energetik-BGU
                                                                                                                0
                                                                                                                8FC Minsk
                                                                                                                  0
                                                                                                                  9Isloch
                                                                                                                    0
                                                                                                                    10Neman
                                                                                                                      0
                                                                                                                      11Rukh Brest
                                                                                                                        0
                                                                                                                        12Soligorsk
                                                                                                                          0
                                                                                                                          13Slavia Mozyr
                                                                                                                            0
                                                                                                                            14Slutsk
                                                                                                                              0
                                                                                                                              15Torpedo-BelAZ
                                                                                                                                0
                                                                                                                                16Vitebsk
                                                                                                                                  0

                                                                                                                                  Did you know...?
                                                                                                                                  rhs 2.0
                                                                                                                                  Olympic medal table header
                                                                                                                                  CountryGold medalSilver MedalBronze MedalT
                                                                                                                                  ChinaChina21121245
                                                                                                                                  JapanJapan175830
                                                                                                                                  United StatesUnited States16171245
                                                                                                                                  Olympics flagOlympic Athletes from Russia10151136
                                                                                                                                  AustraliaAustralia1031427
                                                                                                                                  Great BritainGreat Britain891128
                                                                                                                                  Today's Olympic highlights header

                                                                                                                                  Saturday's key events


                                                                                                                                  TRIATHLON
                                                                                                                                  · After silvers in both the men's and women's events, Team GB will be fancied to get on the podium again in the mixed relay (11.30pm-1am)

                                                                                                                                  SWIMMING
                                                                                                                                  · Touted as Michael Phelps's successor, Caeleb Dressel already has two gold medals from these Games and he will be going for a third in the men's 50m butterfly final (2.30am)
                                                                                                                                  · It is Katie Ledecky vs. Ariarne Titmus III in the women's 800m freestyle final, with Ledecky entering as firm favourite (2.46am)
                                                                                                                                  · Great Britain will be heavily fancied to add another gold medal to their swimming haul, having produced by far the fastest qualifying time for the mixed 4x100m medley relay final (3.43am)

                                                                                                                                  ATHLETICS
                                                                                                                                  · Dina Asher-Smith is one of three British women in the 100m semi-finals (3.01am-3.20am), and will hope to challenge for a medal in what is likely to be a star-studded final (1.50pm)
                                                                                                                                  · The inaugural Olympic 4x400m mixed relay event concludes with Great Britain one of the eight finalists going for gold (1.35pm)

                                                                                                                                  RUGBY SEVENS
                                                                                                                                  · Team GB's dreams of an unlikely gold are still alive in the women's event as they face France in their semi-final (3.30am). The winners will face either New Zealand or Fiji in the gold medal match later in the day (10am)

                                                                                                                                  SAILING
                                                                                                                                  · Gold medals are up for grabs in the windsurfer - RS:X finals. Emma Wilson participates for Team GB in the women's final (6.33am), while Tom Squires is in action in the men's (7.33am)

                                                                                                                                  TENNIS
                                                                                                                                  · Following his shock semi-final defeat, ending his hopes of a Golden Slam in 2021, Novak Djokovic battles for bronze against Pablo Carreno Busta (7am)
                                                                                                                                  · The women's singles event reaches its conclusion with the gold medal match between Belinda Bencic and Marketa Vondrousova

                                                                                                                                  > Today's schedule in full
                                                                                                                                  Todays Game Header Right
                                                                                                                                  EFL Cup
                                                                                                                                  Olympic Games Men's Football
                                                                                                                                  Scottish Premiership
                                                                                                                                  Pre-Season Friendlies
                                                                                                                                  Portuguese Super Cup
                                                                                                                                  Taca da Liga
                                                                                                                                  Scottish Championship
                                                                                                                                  Scottish League One
                                                                                                                                  Scottish League Two
                                                                                                                                  Belgian Pro League
                                                                                                                                  Swiss Super League
                                                                                                                                  Russian Premier League
                                                                                                                                  Ukrainian Premier League
                                                                                                                                  Swedish Allsvenskan
                                                                                                                                  Danish Superliga
                                                                                                                                  Finnish Veikkausliiga
                                                                                                                                  League of Ireland Premier
                                                                                                                                  Belarusian Premier League
                                                                                                                                  2.Bundesliga
                                                                                                                                  Ligue 2
                                                                                                                                  Major League Soccer
                                                                                                                                  Brasileiro
                                                                                                                                  Copa Diego Maradona
                                                                                                                                  Uruguayan Primera Division
                                                                                                                                  Liga MX
                                                                                                                                  Chinese Super League

                                                                                                                                  Subscribe to our Newsletter


                                                                                                                                  Transfer Talk Daily
                                                                                                                                  Match previews - twice weekly
                                                                                                                                  Morning Briefing (7am UTC)
                                                                                                                                  Ultra close-up image of Kevin De Bruyne [NOT FOR USE IN ARTICLES]Get the latest transfer news, match previews and news direct to your inbox!